Skip to main content

AGRO PARTNER MLÉKO 2025

Největší odborná konference o automatizaci chovu skotu s názvem “Mléko 2025” a virtuální studio prolínající přírodu s moderní technologií.

IDEOVÉ PILÍŘE

Na začátku každého projektu vystavíme tři základní pilíře, které nesou kreativní nápad. Zobrazují vizuální identitu. Podporují kreativní formu vyprávění. Tak jako v geometrii potřebujeme k upevnění roviny alespoň tři body, stejně tak postupujeme i v případě VIZUALIZACE IDEJÍ.

ČERVENÁ
KRÁVA

Červená kráva Lely je jakýsi maskot stejnojmenného nizozemského výrobce zemědělských strojů a robotů se sídlem v Maassluis. Je považován za jednoho z předních výrobců mlékárenských robotů. Animovaná Lely se objevovala náhodně v průběhu konference.

ORGANICKÁ
ARCHITEKTURA

Propojení organické architektury, která je inspirovaná křivkami loga společnosti Agro-Partner a přírody má evokovat propojení s moderními technologiemi. Příroda se jemně prolíná s architekturou a panoramatickým výhledem na pastviny.

HOLOGRAFICKÉ
PRODUKTY

Během konference se ve studiu objevují jednotlivé agro-robotické produkty se jmény jako “vector”, “astronaut”, “discovery”, “orbiter” apod. Futuristické pojetí zde tedy bylo nasnadě a rozhodli jsme se pro sci-fi ztvárnění animace.

Klient

 • AGRO-partner

AGENTURA / STUDIO

 • SLIDESLIVE

 • IDEA VISUALIZE

IDEA VISUALIZE

 • Idea making / Creative concept

 • Creative Production

 • Film / Animation / VFX

Vedoucí kreativní tým

 • Jan Brukner
  Creative Director / idea maker / Designer
  IDEA VISUALIZE

Design
PŘÍRODNÍHO HI-TECH STUDIA

pro virtuální konferenci…

Pro účely virtuální konference produkované studiem SlidesLive jsme realizovali kompletní animovaný design virtuálního studia. Prostor, který spojuje přírodu a supermoderní robotické technologie zítřka.

INSPIRACE

Malebná česká krajina s pasoucími se stády krav je výjev, který sám osobě budí nostalgii a klasickou představu o kulturní krajině. V případě zapojení moderních technologií tu pak vzniká velmi zajímavý kontrast, který dráždí představivost k snoubení technologií a přírody.

KREATIVNÍ KONCEPT

Samotný návrh a design vznikl na základě několika brainstormingů a vývoje vizuality. Koncepce vychází z reálných designů stájí, farmářských budov poslední generace. Panorama přírody je jakousi fúzí české krajiny. Architektonické řešení studia jsme vytvořili v inspiraci na logo společnosti Agro-partner.

PRODUKCE

Vzhledem k fantastické scenérii a modernímu pojetí architektury jsme se rozhodli použít 3D animaci. Real izovali jsme kompletní motion design grafiky, architektonické prostředí, matte painting a layout. Úzce jsme spolupracovali se společností SlidesLive, která zajistila živý přenos akce a kompletní filmové a produkční řešení konference.

FINÁLNÍ PROVEDENÍ

Konečným výstupem byl balíček základních materiálů virtuálního studia, který jsme předali společnosti SlideSlive při živé produkci. Vlastní realizace z naší strany byla tedy v tomto případě zaměřena čistě na koncept, kreativní komunikaci, offline realizaci virtuálního prostředí a animace.

ARCHITEKTURA VE TVARU LISTU

Ladný tvar křivky studia je jasně inspirován motivem listu v logu společnosti Agro-partner. Pro větší zvýraznění se v prostoru objevují designové prvky jako je led-svítivé žilkování listů. Hlavní myšlenkou designu prostředí bylo jemné prolínání čistého a technologického studia se zemitou atmosférou rozkvetlé louky. Výjev s pasoucím se stádem krav, pampelišky opylované včelami a jasná obloha mají evokovat čistotu designu a záměru realizace.

HOLOGRAFICKÉ PRODUKTY

Během konference se ve studiu objevují jednotlivé agro-robotické produkty se jmény jako “vector”, “astronaut”, “discovery”, “orbiter” apod. Futuristické pojetí produktů zde tedy bylo nasnadě a rozhodli jsme se pro sci-fi ztvárnění animace. Moderní provozy, kde se zvířata sami rozhodují, kdy se vydají na pastvu, či je potřeba se nechat podojit. Specializovaný robot “vrátný” automaticky otevře výběh, pokud chtějí na pastvinu. Na pastvině na ně čeká jiný robot, který je automaticky podrbá, pokud kravičky chtějí. Ve stáji další robot zvířata nakrmí či uklidí. I tyto technologie dávají najevo, že se zemědělství posouvá do zcela nové epochy automatizace a možných eticky přívětivějších provozů.
IDEA VISUALIZE s.r.o. © / All rights reserved

IDEA
VIZ

IDEAVIZ